10 от Марица треснаха Етър, нападател блесна с гол от центъра

марица

Марица победи Етър с 2:0 у дома в мач от 17-ия кръг на Втора лига. Точни за успеха на „пиратите” бяха Мариян Тонев (18) и Милен Танчев (82). Второто попадение на домакините беше страхотно след като Танчев прехвърли вратаря от центъра.

Първата добра възможност се откри пред гостите. Ивей намери Кнежевич пред наказателното поле в 8-ата минута. Хърватинът отправи удар, който мина опасно покрай вратата. Минута по-късно Марица получи право да изпълни пряк свободен удар отдясно на наказателното поле. Зад топката застана Домовчийски, но не затрудни Господинов.

В 15-ата минута Домовчийски направи страхотен пропуск. Нападателят бе оставен непокрит при центриране от корнер, но от 4-5 метра прати топката покрай вратата. Три минути по-късно „пиратите“ поведоха. Домовчийски се опита да изведе Тонев, Дичев не успя да изчисти топката, което позволи на голмайсторът на домакините с техничен удар да преодолее Господинов за 1:0.

В 27-ата минута Георги Иванов можеше да си отбележи автогол. Защитникът не изчисти по най-добрия начин центриране от Станев отляво, но топката мина опасно покрай вратата. Малко след това многоходова атака на домакините завърши с удар над вратата на Марчев.

В 34-ата минута Марица остана с човек по-малко. Ивей пусна отличен извеждащ пас за Младенов. Нападателят се озова сам срещу Николов, но бе фаулиран от Георги Иванов пред наказателното поле. Младият защитник получи директен червен картон от Йото Гарабедов. От последвалия пряк свободен удар Фемия отправи опасен удар, но вратарят на „пиратите“ се справи и изби в корнер.

В 53-ата минута „болярите“ организираха опасна атака. Станев намери Фемия пред наказателното поле. Аржентинецът отправи удар, който Николов улови. В началните минути на второто полувреме темпото на игра значително спадна. Етър владееше повече топката, но рядко застрашаваше Николов.

В 82-ата минута Милен Танчев вкара фамозен гол. Резервата на домакините овладя топката в своята половина, напредна до центъра и с фантастичен прехвърлящ удар намери вратата за 2:0.