Блестящ Григор „оскуба“ петлето Гаске насред Париж, продължава да мечтае

7 Dni Sport02.11.2021
Григор Димитров

Първата ракета на България в тениса – Григор Димитров изнесе лекция на Ришар Гаске за около два часа игра на турнира от сериите Мастърс в Париж. Той бе абсолютен доминатор в първата и третата част на мача.

Нашето момче взе първата част с 6:1 за 32 минути след тотална доминация.

Втората част определено бе по-оспорвана. Двамата върваха наравно до 4:4 гейма, последваха два поредни гейма за 35 годишния ветеран, с които той упя да изравни сетовете. (4:6)

Третата част стартира с пробив за нашето момче, който бе и веднага затвърден. Последваха няколко гейма, които бяха печелени от подващият, до момента, в който Григор успя да направи втори пробив, а минутка след това сервира и успя да спечели мача. (6:2)

В следващият кръг Григор Димитров ще се изправи срещу Карен Хачанов, който от своя страна победи Микаел Имер.