Левски с класическа победа срещу Пирин Благоевград

7 Dni Sport23.10.2021
Левски - Пирин Благоевград,

Отборът на Левски победи Пирин с 3:0 в двубой от XII-и кръг на Първа лига.

Левски овладя инициативата още в първите минути, но рядко успяваше да стигне до ситуации за удар. Единствено Билал Бари намери очертанията, но пък Хенгелман се намеси.

В 24-ата минута „сините“ поведоха в резултата. Георги Миланов разсече отбраната на гостите със страхотен пас към Марин Петков, който сам срещу вратаря на сгреши. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе зачетено.

До края на полувремето се запомни само един удар на Ради Цонев, който не намери очертанията на вратата.

След подновяването на играта Пирин опита да натисне „сините“ и да стигне до изравнителен гол. Дори бе много близо до това, но мощен удар от въздуха на Станислав Костов разтресе напречната греда на вратата на Николай Михайлов.

Малко след това отборът на Мъри Стоилов стигна до втори гол. Миланов центрира от корнер, а Марин Петков изпревари бранител и с крак засече топката в мрежата.

Здравко Димитров имаше възможност да нави резултата класически, но Петър Занев се намеси миг преди да стреля към вратата.

Левски стигна до нов гол. Този път точен беше Билал Бари в 90-а минута за крайното класическо 3:0.