Велик обрат за Хебър в Шампионска лига, продължават напред в турнира

7 Dni Sport15.10.2021
Хебър, Волейбол

Волейболният шампион на България Хебър Пазарджик продължава участието си в Шампионската лига след победа със златен гейм над испанския Гуагуас Лас Палмас. Испанският отбор спечели първата среща с категоричното 3:0 гейма и за пазарджиклии беше задължително да бият с 3:0 или 3:1, за да се доберат до т.нар „златен гейм“ и чрез него да преодолеят съперника. Пазарджишките „тигри“ спечелиха с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) мача реванш, което доведе до „Златен гейм“. В него момчетата на Камило Плачи надделяха над испанския си противник с 15:13.

Следващият съперник на хебърци е Шахтьор Солигорск от Беларус.

Хебър беше по-добрият отбор на игрището с по-солидни аргументи почти във всички компоненти на играта.

Най-резултатни за тима от Пазарджик бяха Брадли Гънтър и Якопо Масари с по 19 точки. Тодор Алексиев добави 17, а Николай Къртев остана с 12. Тотален доминатор за испанците беше Йосвани Ернандес с 28 точки.