След 494 минути Левски отново вкара гол на Лудогорец

7 Dni Sport05.10.2021
Левски - Лудогорец, Борислав Цонев, Билал Бари

Левски успя да спре една от черните си серии срещу Лудогорец – тази без отбелязан гол. В предишните 5 шампионатни двубоя „сините“ допуснаха пет поредни загуби, без да са поразили противниковата врата.

За последно срещу „орлите“ вкара бившият капитан на тима Живко Миланов, който бе и треньор на Левски преди Станимир Стоилов. Той се разписа в 72-ата минута на мача, игран в Разград на 18 май 2019 година. До попадението на Борислав Цонев снощи изминаха точно 494 минути – 8 часа и 14 минути, изчислява „Тема спорт“.

И докато домакините прекъснаха головата си суша срещу този съперник, то не така стоят нещата с мачовете без победа.

Те вече в 17 шампионатни срещи нямат успех срещу Лудогорец. За последно успяха да победят на 13 август 2016 година с 1:0 на „Георги Аспарухов“. Тогава победното попадение бе на Божидар Краев, който вкара в добавеното време на мача.