Юношите на Мартин Стоев се класираха за полуфинал на Балканиадата

01jpg

Бившият селекционер на мъжкия национален отбор на България Мартин Стоев класира юношите ни на полуфинал на Балканиадата до 17 години в Истанбул (Турция). Младите български волейболисти се наложиха категорично над тима на Черна гора с 3:0 (25:21, 25:15, 25:9) във втората си среща от Група А. Войн Войнов заби 12 точки (5 аса, 4 блока, 75% ефективност в атака) за успеха на България, а Георги Татаров добави още 7 точки за успеха.
Превъзходството на нашите момчета бе толкова голямо, че те оставиха съперника на едва 9 точки в третата част, като реализираха 23 аса в мача.

„Доволен съм от момчетата, бяхме една класа над съперника. Отново дадех шанс на всички за изява, за да не се натрупа умора. Класирахме се за полуфинал и това е най-важното. Предстои ни още един мач срещу Гърция утре. гърците не са лош отбор, ще ги наблюдаваме тази вечер срещу Румъния, като победителят от двубоя ще ни последва на полуфинали“, коментира за BGvolleyball.comселекционерът Мартин Стоев.

Така това бе втори пореден успех за тима на България, който в първата си среща вчера победи Румъния с 3:0.
В четвъртък е последният мач на българския тим от груповата фаза, а съперник е Гърция.

Победителят в турнира ще придобие правото да участва на европейското първенство през 2019 година.

На полуфиналите българските волейболисти ще срещнат победителя от мача Турция – Сърбия, който се играе по-късно днес.