Два златни медала за българче на Европейските детски атлетически игри в Бърно

7 Dni Sport13.09.2021
adriana_3448557707256594280_big

С два златни медала се завърна в София 13-годишната Рая Димитрова. Тя спечели два старта на Европейските детски атлетически игри в Бърно. Рая, която е ученичка в 20. ОУ „Тодор Минков“ в столичния „Триадица“ бе най-бърза на 60 метра гладко бягане. Сринтьорката бе най-добра сред 2000 участника и финишира за рекордните 7,80 секунди. Тийнеджърката се изкачи най-високо на почетната стълбичка и на 150 метра гладко бягане. Целият отбор на треньора Силвия Киневска в състав Адриана Дакова, Лилия Върбанова, Васил Попов и Божидар Стоянов постигна високи резултати на Европейските детски атлетически игри. Адриана бе в състава на щафетата 4 по 60 м, класирала се на 4 място, Върбанова финишира 4-та на 60 м гладко бягане, Васил Попов е 5-и на 60 м, а Божидар Стоянов – 6-и на щафетното бягане.