България се надигна с 3:1! Волейболистите ни на 18/-финал на европейското!

7 Dni Sport09.09.2021
българия_волейбол

България победи Беларус с 3:1 в мач от предварителна група В на Европейското първенство 2021 и се класира на 1/8-финалната фаза на надпреварата.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Беларус успя д поведе с 5:1 след грешки на „лъвовете“ в защита, но добра атака на Светослав Гоцев намали изоставането. България изравни резултата при 6:6, след което успя да излезе напред в резултата за 10:7 с великолепна атака през центъра на Светослав Гоцев.

Единичен блок на Мартин Атанасов спря атака на Радион Мисчевич за 12:7. Атака на Мартин Атанасов от зона 4 доведе резултата до 14:8. Цветан Соколов атакува успешно от зона 4 – 15:10. Тодор Скримов завърши дълго разиграване за 16:10. Цветан Соколов атакува технично за 17:11. Нова атака на Цветан Соколов по блокадата – 18:12. Ас на Цветан Соколов след сервис изпълнен с 99 км/ч направи резултата 20:12. Виктор Бешка взе второто си прекъсване в първата част. България завърши със самочувствие гейма след страхотен удар на Тодор Скримов.

ВТОРИ ГЕЙМ

България набързо успя да поведе с 4:2 след атака на Мартин Атанасов, а след това Тодор СКримов с петия си ас в двубоя увеличи преднината на „лъвовете“. Цветан Соколов направи резултата 12:5 с отлична атака по диагонала.

Троен български блок направи резултата 19:12. Блокаут на Цветан Соколов и 20:12. България успя да спечели втората част след добра атака на Цветан Соколов.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Беларус поведе с 3:0 в началото на третата част, след като Цветан Соколов заби топката в блокадата. България намали резултата, но с атака през центъра на Давискиба разликата стана отново три точки.

Отново ас на Тодор Скримов и България намали до 7:8. Пореден ас на Тодор Скримов изравни резултата при 8:8. Българските волейболисти поведоха при 14:13 след грешка в атака на съперника. Беларус успя да стопи разликата и след блокирана атака на Тодор Скримов през центъра, Силвано Пранди поиска прекъсване. Веднага след това символичните гости успяха да реализират нови две точки и поведоха в резултата. В края на частта италианският специалист включи в игра Аспарух Аспарухов на мястото на преди това завършилия успешно по правата Тодор Скримов.

Съперникът сгреши при следващото си нападение и „лъвовете“ изравниха. Беларус стигна до геймбол, но елегаантна атака на Тодор Скримов отново доведе до равенство. Цветан Соколов сгреши при атаката си и символичните гости успяха да намалят изоставането си.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ

Двата тима си размениха точки в началото на гейма, но след това лошо посрещане и неразбирателство от страна на „лъвовете“ позволи на Беларус да поведе. Цветан Соколов отигра технично за 5:7. България изравни при 8:8. Мартин Атанасов атакува отлично да 11:12. Тодор Скримов изравни след нов мощен ас. България успя да поведе след грешка при атака на съперника и „лъвовете“ си осигуриха преднина от две точки.

Беларус се върна в гейма след отлична серия на Артьом Маско на сервис и успя да поведе с четири точки. „Лъвовете“ намалиха разликата до една при грешки на съперника при атаките. Владислав Давискиба атакува в аут и България намали резултата до 18:19. Виктор Бекша взе прекъсване. България изравни при 19:19 след грешка в атаката на Бабкиевич.

България поведе с 23:22 след отлична атака на Алекс Грозданов през центъра, а след мощен сервис на Цветан Соколов възпитаниците на Силвано Пранди стигнаха до мачбол. В следващото разиграване „лъвовете“ покзаха добра защита и след атака на Цветан Соколов стигнаха до успеха.

БЪЛГАРИЯ – БЕЛАРУС 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Николай Колев – Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

БЕЛАРУС: Алексей Кураш, Радион Мискевич, Владислав Давискиба, Артьом Маско, Иля Буров, Вадим Пранко – Максим Буджюкин-либеро
Старши треньор: ВИКТОР БЕКША