Няма кой да спре бебетата на Моралес! Ботев Враца оглави efbet Лига

7 Dni Sport06.08.2021
ботев враца

Ботев Враца оглави класирането в efbet Лига, колкото и невероятно да звучи това.

Бебетата на Даниел Моралес остават непобедими, след като надделяха с 2:1 като гост на Царско село.

Врачани събраха 7 точки от първите 3 кръга и вече имат 7 точки, изпреварвайки шампиона Лудогорец.

Ботев започна ударно мача и поведе след само 81 секунди игра. Николов центрира отляво на задна греда. Мирослав Маринов засече от движение на ъгъла на вратарското поле за 0:1.

След още 2 минути врачани можеха да удвоят аванса си. Отново Маринов отправи удар от наказателното поле към долния ляв ъгъл. Този път обаче Георгиев плонжира и улови.

Малко по-късно дейният Маринов отправи нов шут, но този път Георгиев спаси.

След тази ситуация Царско село пое инициативата и успя да изравни в 45-ата минута. Все пак по-дейният отбор, този на Царско село, стигна до гол в 45-ата минута. Василев центрира отдясно към задната греда, където Димо Бакалов се пребори с футболист в зелено и вкара с глава за 1:1.

В 51-ата минута Бабунски изпълни отлично фал. Янко Георгиев обаче със страхотен рефлекс успя да избие отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 80-ата минута Лукас Диас стреля много опасно от границата на наказателното поле. Костов обаче успя да избие в корнер.

В ответната атака Ботев отново поведе. Виктор Василев бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му от малък ъгъл бе избит от Янко Георгиев. Топката обаче рикошира в Александър Александров и влетя в собствената му мрежа за 1:2.