Черно море и Царско село сътвориха голов трилър на „Тича“

черно_море

Черно море и Царско село завършиха при резултат 3:3 своя двубой от Първа лига. Освен шестте гола срещата предложи много емоции и още куп пропуснати положения. Домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като до 75-ата минута водеха с 3:1.

„Моряците“ натиснаха своя гост от София още от първата минута и бързо реализираха. В 7-ата минута Васил Панайотов получи топката на границата на наказателното поле и с мощен удар прати топката във вратата на гостите.

Малко след това Пласид се намеси решително при удар с глава на Илиан Илиев.

В 17-ата минута гостите изравниха. Андерсон проби на скорост отляво, справи се с Панов и прекара топката между краката на Димов, за да намери Димитър Костадинов, който от няколко метра не сбърка – 1:1.

До края на полувремето обаче паднаха два гола във вратата на тима на Антони Здравков. В 20-ата минута Илиев центрира остро в наказателното поле, където Дробаров с глава не остави шансове на Пласид – 2:1. В последните минути на първата част Андраде напредна и подаде към Зе Гомеш. Португалецът центрира на далечната греда, където оставения непокрит Илиан Илиев прати топката във вратата – 3:1.

Winbet – най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Царско село се представи на съвсем различно ниво. Смените на Здравков дадоха резултат и гостите стигнаха до два гола, с които и до точката от двубоя. Преди да паднат попаденията обаче Андраде удари греда.

В 75-ата минута Мертенс намери Балтанов пред наказателното поле след бърза атака, а халфът с прецизен удар в далечния ъгъл вкара за 3:2. След още 9 минути резултатът бе изравнен. Панайотис Лука бе изведен сам срещу Георгиев, стражът изби удара му. Топката обаче попадна точно на крака на Манев, който я прати във вратата за 3:3.

В добавеното време Черно море пропиля отлична възможност да грабне победата, като само отличната намеса на Пласид предотврати влизането ан топката във вратата на Царско село.

Черно море пропусна отлична възможност почти да си гарантира седмото място и участието в бараж за Лига Европа. „Моряците“ са с 41 точки, а Царско село е с 35. Левски има 31, но и мач по-малко. Тази вечер „сините“ гостуват на Ботев (Пловдив).