Калейн със сребърен медал в многобоя на Световната купа в Баку

боряна_калейн1

Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Катрин Тасева завърши седма, а двете българки ще играят на пет финала на отделените уреди в неделя.

Калейн изигра много силно композициите си с бухалки и лента днес и събра сбор от 98.525 точки. Тя получи оценки 23.650 на обръч, 25.675 на топка, 27.050 на бухалки и 22.150 на лента.

Българката се класира за финалите на топка, бухалки и лента, след като днес получи първа по сила оценка на бухалки и втора на лента.

Вчера Калейн изпусна обръч и не успя да намери място във финала на уреда, а на топка се класира с трета по сила оценка.

Другата българка Катрин Тасева завърши седма със сбор от 94.100 точки (25.000, 24.700, 23.250, 21.150). Тя беше по-стабилна през вчерашния ден, а днес допусна грешки.

Тасева е финалистка на обръч и на лента.

Шампионка стана Даря Трубникова (Русия) с 98.800 точки (25.600, 25.250, 26.100, 21.850), а трета се нареди сънародничката й Лала Крамаренко с 97.600 точки (23.800, 27.700, 25.800, 20.300).

В първата шестица са още Александра Аджурджукулезе (Италия) с 97.300 точки, Линой Ашрам (Израел) с 96.575, Алина Харнаско (Беларус) с 95.400, седма е Катрин Тасева и осмицата затваря Милена Балдасари (Италия) със сбор от 92.550 точки.

От 17.00 часа стартира надпреварата в група „Б“ при ансамблите, където България е в с втори стартов номер за съчетанието с три обръча и два чифта бухалки.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова са начело в класирането след изпълнението с пет топки снощи.

При ансамблите в Баку участват 17 отбора.

Съдия от България на турнира в Филипа Филипова.