Добруджа капарира мястото си на финала за Купата на България

цска добруджа 07~01

Волейболистите на Добруджа 07 се класираха на финал на турнира за Купата на България. Воденият от Мирослав Живков надигра Монтана с 3:0 (25:20, 26:24, 25:23) в първия полуфинал, изигран в зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Така Добруджа се класира за финала на надпреварата утре (19 март), който ще се изиграе от 19:30 часа.

Първата полуфинална среща от турнира за Купата на България по волейбол за мъже започна изключително равностойно. Монтана и Добруджа показаха напълно равна игра до 8:8. Волейболистите на Добруджа поведоха с 12:10 при техническото прекъсване след двоен блок срещу атака на Георги Елчинов. Георги Елчинов атакува в аут – 13:10 и това принуди Даниел Пеев да вземе прекъсване за Монтана. Възпитаниците на Мирослав Живков дръпнаха с 16:11.

Двоен блок на Добруджа срещу атака Максим Сапожков и 19:15. Втори пореден двоен блок срещу атака на Максим Сапожков, който отново атакува от зона 4 – 20:15. Даниел Пеев взе второто си прекъсване за Монтана в първата част. Мартин Мечкаров извезе Добруджа напред с 23:17. Максим Сапожков атакува аут от зона 2 и “добруджанци” стигнаха до геймбол при 24:17. Два поредни аса на Максим Сапожков върнаха надеждите на волейболистите на Монтана – 20:24.

Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. “Зелените” успяха да посрещнат сервиса на Максим Сапожков и Мартин Мечкаров отигра успешно в атака и Добруджа спечели първата част с 25:20.

Волейболистите на Монтана започнаха много по-концентрирано втората част и поведоха с 8:5. При техническото прекъсване момчетата на Даниел Пеев дръпнаха с 6 точки – 12:6. Мартин Мечкаров намали до 8:13. Троен “добруджански” блок хвана атака на Максим Сапожков – 10:13. Даниел Пеев реагира мигновено и взе прекъсване за Монтана. Нова атака в аут на високия 2018 сантиметра Максим Сапожков и 12:14. Ас на Мартин Мечкаров и Монтана намали разликата само на 1 точка при 13:14. Блокаут на Златан Йорданов отново даде добро предимство от 3 точки на Монтана – 16:13. Волейболистите на Монтана изравниха при 17:17. Равенството се запази до 21:21. Ас на Мартин Мечкаров изведе Добруджа напред при 22:21. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Мартин Мечкаров би началния удар в аут – 22:22. Златан Йорданов изведе Монтана напред при 23:22. Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. Жулиен Георгиев изравни при 23:23 с атака от зона 2 по диагонала. Добруджа стигна до геймбол при 24:23 след двойна блокада. Жулиен Георгиев изведе “добруджанци” до втори геймбол при 25:24. Единична блокада на Венцислав Рагин донесе успеха на Добруджа във втората част с 26:24.

Още преди началото на третата част главният съдия Александър Виналиев даде червен картон на Димитър Маринков и така тази част стартира от резултата 1:0 за Монтана. Волейболистите на Монтана дръпнаха с 3:1, 5:3 и 6:4. Максим Сапожков атакува мощно по диагонала от зона 2 и Монтана поведе със 7:4. Атака на Тодор Костов през центъра и 9:5. Мартин Мечкаров завърши отлично най-дългото разиграване в мача и го завърши с атака с лявата ръка, с която насочи топката в първия метър – 7:9. Максим Сапожков направи резултата 11:7 за Монтана. Нова “бомба” на Максим Сапожков и 12:8 за възпитаниците на Даниел Пеев при техническото прекъсване. “Добруджанци” върнаха 2 поредни точки и намалиха до 10:12. Даниел Пеев веднага взе прекъсване за Монтана. Единична блокада не можа да спре атака на Максим Сапожков – 13:10. Денис Чавдаров намали до 12:14 с атака през центъра. Успешна атака на Жулиен Георгиев и атака в аут на Георги Елчинов възстанови равенството при 16:16. Мартин Мечкаров изправи с мощна атака по диагонала за 17:17. Максим Сапожков заби в мрежата и Добруджа поведе с 18:17. Руският диагонал веднага изравни при следващата атака – 18:18. Стефан Чавдаров изпълни отличен сервис, последва мощна контраатака на Максим Сапожков – 20:19. Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. Максим Сапожков първо би страхотен сервис, а после сам завърши атаката от зона 2 – 21:19. Мири Живков взе прекъсване за Добруджа. Жулиен Георгиев изравни при 23:23, след като бе оставен без блокада от Георги Манчев. Добруджа стигна до мачбол 24:23, след като Мартин Божилов му бе отсъден двоен удар. Добруджа спечели третата част с 25:23 и мача с 3:0 гейма, след страхотен успешен пайп на Мартин Мечкаров, който бе отличен в този двубой.