72-годишен кошмар стряска всички в Левски преди 1/4-финала за Купата

левски

Левски ще трябва да се бори срещу един от най-големите си кошмари в историята по време на четвъртфинала за купата на България. Именно в такъв се е превърнал за него най-старият му столичен съперник – Славия, отбелязва „Мач Телеграф“.

Последният краен триумф на „сините“ в този сблъсък за трофея е много далеч назад във времето. И по точно датира от 1949 г., когато е роден настоящият президент на „белите“ Венцеслав Стефанов (28 ноември 1949 г.). Тогава Левски бие с 1:0 на полуфиналите с гол на Борислав Цветков-Жук на 1 май.

През 1970 г. „сините“ отново бият на полуфинал, но е спорно доколко съперникът е точно Славия. Противникът се нарича ЖСК-Славия – обединение между „белите“ и Локомотив (София). Този хибрид се разпада през 1971 г.

Настоящият четвъртфинален двубой за Купата между Славия е Левски е утре от 18:30 часа.

01.05.1996 г., финал
Славия – Левски – прекратен при 1:0 (4:0 служебно)

25.11.1998 г., първи осминафинал
Левски – Славия 2:0
08.12.1998 г., осминафинален реванш
Славия – Левски 3:0

09.05.2018 г., финал
Левски – Славия 0:0 (2:4 след дузпи)

Баланс: 15 мача, 4 победи за Левски, 5 равенства, 6 победи за Славия, г.р. 24:15 за Славия