Ужасна балтия срещу Каранга в дебюта му в Китай! Бившият №9 на ЦСКА пропусна да се превърне в герой за тима си след само 15 минути на терена

ЦСКА, Прибиране от лагера в Австрия, Фернандо Каранга

Фернандо Каранга записа вчера дебют за новия си отбор Хенан. В китайската Суперлига тимът на бразилския нападател загуби с 1:2 от Пекин Гуоан, а той се появи като резерва в 71-та минута. Бившият таран на ЦСКА отнесе брутална балтия в 81-та минута, за която съперникът му получи само жълт картон, въпреки намесата на ВАР.

Каранга можеше да се превърне в герой за Хенан само 15 минути след появяването си в игра, когато от малкото наказателно поле прати топката право в ръцете на вратаря след удар с глава. Пропускът дойде при резултат 1:1 в 86-та минута, а само секунди по-късно Пекин Гуоан отбеляза победното си попадение.

Каранга се е отказал от деветката, която носеше в ЦСКА и в Китай ще играе с нетрадиционния номер 37.