ЦСКА се измъчи срещу Етър! Резерва спаси червените от нова грешна стъпка

Цска_етър

ЦСКА записа нова победа в елита! Армейците се наложиха с 1:0 над Етър. Резервата Енрике Рафаел откри резултата в 61-ата минута, а през първото полувреме Георги Йомов изпусна дузпа.

Домакините упражниха натиск в началото, но през първия четвърт час трудно стигаха до сериозни опасности. Първият удар по посока на една от двете врати стана факт чак в 13-ата минута, когато Синклер стреля от 20 метра, но високо над напречната греда.

Десет минути по-късно пред ЦСКА се откри отличен шанс да открие резултата. Тиаго изведе Мазику зад гърба на Здравко Илиев. Защитникът на Етър фаулира левия халф-бек на червените и реферът Георги Иванов посочи бялата точка. Йомов стреля от 11-метровия наказателен удар, но Христо Иванов спаси.

В 30-ата минута Тиаго изведе Йомов, нападателят надбяга Кордоба и се озова очи в очи с Иванов, но стражът на виолетовите отново излезе победител, отразявайки шута на крилото.

Само 180 секунди по-късно вратарят на болярите някак успя да отрази и изстрел с глава на Матей от близка дистанция.

Три минути по-късно Иванов спаси удар на Вион извън наказателното поле.

Натискът на червените даде резултат в 61-ата минута. Кайседо получи пас отляво, преодоля Крачунов и пусна към появилия се секунди по-рано в игра Енрике Рафаел, който бе изпреварил Хубчев и нямаше как да сбърка след фронтален шут от 5-6 метра.