Алберт Попов се класира за втория манш в Кранска гора, изключително тежки условия

7 Dni Sport14.03.2021
Световна ски купа Банско, Алберт Попов

Българинът Алберт Попов се класира за втория манш на слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Кранска гора (Словения). Попов, който стартира с номер 26, завърши на 29-о място в първото си спускане за 53.15 секунди.

Условията бяха изключително затруднени и след първата половина на трасето видимостта за състезатели се свеждаше до минимум. След финала Аби, а и много от другите състезатели показваха явно, че не са виждали нищо.

С тази си позиция Попов ще бъде с втори стартов номер за вторият манш, който стартира в 13:30. Това е голям шанс за него, защото той ще се спусне преди пистата да бъде отъпкана и да се образуват коловози, което е предпоставка при едно добро каране за сериозен скок в класирането.

Аби търси позиция в ТОП 20, за да може да си гарантира участие във финалите на дисциплината слалом, които са след седмица в Ленцерхайде (Швейцария).

Другият българин в състезанието Камен Златков беше с предпоследен 66-и номер и успя да завръши на 36-то място.

Изостването му бе 5,11 секунди, а само 6 позиции го лишиха от старт и във втория манш.