Ботев (Враца) сложи край на черната серия и се класира на 1/4-финал за Купата

ботев враца

Ботев (Враца) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Елитният тим спря серията от 8 поражения с класически успех 3:0 у дома над аматьорския Черноморец (Балчик) и така си осигури място в следващата фаза на надпреварата.

Победата дойде с три попадения в заключителната част на двубоя, в който врачани започнаха по-добре, защото нямаха право на нова грешка.

Третодивизионният им съперник обаче стоеше добре групиран в своята половина и не позволи на възпитаниците на Антони Здравков да достигат до сериозни опасности преди почивката.

Нулевото равенство се запази и в началото на второто полувреме, въпреки че Ботев натисна още по-сериозно.

В крайна сметка логичното се случи в 78-ата минута, когато Даниел Генов откри резултата.

Малко по-късно отново той удвои преднината на своите, разписвайки се от дузпа в 84-ата минута, а в 91-ата резервата Петър Атанасов оформи класическото 3:0.

Така Ботев (Враца) се присъедини към отборите на Локомотив Пловдив, Арда, ЦСКА, Лудогорец, Левски и ЦСКА 1948, които също се класираха за четвъртфиналите и чакат днешния жребий.