Локомотив (София) прегази Спортист при рестарта на Втора лига

локомотив_София

Локомотив (София) направи летящ старт, побеждавайки с 3:0 Спортист (Своге) в първия кръг от пролетния дял на шампионата във Втора лига. „Железничарите“ се поздравиха с успеха след два гола на Светослав Диков и попадение на завърналия се в тима Николай Цветков-Демона още преди почивката.

Така Локомотив отново се качи на върха, събирайки 35 точки в актива си. Също с толкова е и Пирин (Благоевград), който в петък победи с 2:0 Хебър (Пазарджик). Спортист (Своге) пък е четвърти с 26 точки. Отборът, воден от младия треньор Ивайло Василев, беше в отлична серия есента, когато записа 7 победи и 1 равенство в последните си 8 срещи, но днес беше надигран от Локомотив.

„Железничарите“ доминираха през по-голямата част от мача и заслужено спечелиха.

Резултатът откри Светослав Диков в 14-ата минута, когато отбеляза с глава. Снажният нападател удвои в 40-ата, а малко след това Николай Цветков направи 3:0.