Славия вкара два гола, но отново загуби в Турция

славия_тренировка

Славия загуби и третата си контрола на лагера в Турция, след като записа поражение от руския Иртиш (Омск) с 2:4. Мачът се игра в курорт Сиде. Втородивизионният тим, който се намира на 15-ата позиция, осъществи пълен обрат за около десет минути в края на първото полувреме.

„Белите“ откриха резултата чрез Калоян Кръстев, който бе точен от дузпа в 19-ата минута. В 32-ата Мартин Сораков покачи на 2:0. Две минути след второто попадение на Славия Вадим Стелков от дузпа намали резултата.

В 40-ата минута руският тим изравни чрез Илия Буюкин – 2:2. Иртиш осъществи пълен обрат в последната минута на първото полувреме след попадение на Олег Тарбанов. В заключителните минути на двубоя Иртиш стигна и до четвърти гол дело на Антон Кротов и „белите“ загубиха с 2:4.

В този мач треньорът Александър Тарханов заложи предимно на резерви и младоци.

Босът на Славия Венци Стефанов и селекционерът на младежкия национален отбор Александър Димитров бяха сред зрителите на двубоя.

На 31 януари „белите“ ще премерят сили и с Торпедо (Москва).

Съставът на Славия: 12. Дерменджиев, 18. Стоянов, 15. Кешкен, 24. Боянов, 35. Кр. Христов, 10. Фирцулеску, 73. Сораков, 5. Атанасов, 25. Колдунов, 22. Тасевски, 9. Кръстев