Матиас Курьор дебютира с победа за новия си отбор

матиас курьор

Бившият футболист на Черно море Матиас Курьор записа успешен дебют за новия си отбор Самсунспор. Офанзивният футболист влезе от пейката при победата с 1:0 над Алтай у дома. Срещата бе от 18-ия кръг на първа дивизия на Турция.

Единственият гол в мача вкара Надир Чифтчи в 86-ата минута. Нападателят се възползва от центриране на Явуз от пряк свободен удар и се разписа с глава.

Курьор влезе в игра в 72-ата минута на мястото на Чалик. Бившият футболист на ЦСКА Едвин Джеси не бе в групата на Самсунспор. Не е изключено той да бъде освободен, след като не оправдава доверието от началото на сезона.

За Алтай игра Хали Тиам. Той получи жълт картон в 19-ата минута.

С успеха Самсунспор събра 36 точки и излезе на второ място във временното класиране. Алтай е четвърти с 4 точки по-малко.