Ботев (Пд) с нова победа в контролите! Канарчетата удариха и Етър

ботев_пловдив

Ботев (Пловдив) записа втори последователен успех в контролните срещи. „Канарчетата“ се наложиха с 2:1 над Етър, а само преди няколко дни победиха със 7:0 Гигант.

И двата гола за „жълто-черните“ бяха дело на Славчо Шоколаров, като халфът можеше да запише и хеттрик, но пропусна дузпа. Участие в контролата не взеха Па Конате, Димитър Тонев, Марио Младеновски и Мишел Еспиноса.

Двубоят започна във вихрено темпо, като двата тима си размениха по един гол до 13-ата минута. В 6-ата минута Славчо Шоколаров преодоля бранител и с добре насочен удар откри резултата.

В 13-ата минута след сериозно неразбирателство в отбраната на Ботев, топката се озова в Дани Младенов, който с глава изравни. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада. В 16-ата минута Виктор Генев напусна терена след контузия в областта на окото.

Малко след това Янко Георгиев се отчете с отлична изява, отразявайки удар на останал сам срещу него нападател. В 22-ата минута Иван Василев засече с глава, но стражът на гостите спаси.

След почивката „жълто-черните“ бяха по-активният отбор и създадоха по-чистите голови положения. В 53-ата минута като по чудо Ботев не стигна до втори гол, след отлично центриране отляво и опит за шпагат на Атанас Илиев, топката се спря на сантиметри пред голлинията.

В 62-ата минута „канарчетата“ осъществиха много добра атака, в края на която направилият добър мач Реда Рабей стреля, но топката се отклони в защитник. В 71-ата минута логичното си случи и пловдивчани отново поведоха в резултата, след хитро изпълнен свободен удар от Славчо Шоколаров.

Халфът изненадващо стреля в близкия ъгъл на вратаря, а стражът не очакваше подобно изпълнение и топката влетя във вратата за 2:1. Малко преди края Ботев получи право да изпълни дузпа, но ударът от бялата точка на Славчо Шоколаров бе спасен от вратаря.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Бисер Бонев, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Иван Василев, Атанас Илиев (Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Кристиан Добрев, Димитър Пройчев, Габриел Земярски, Станислав Маламов)