Пирин с втора победа в контролите! Орлетата клъвнаха и Царско село

пирин

Пирин (Благоевград) победи Царско село с 1:0 в контролна среща, изиграла се на стадиона “Христо Ботев” в Благоевград.

Единственото попадение бе дело на Владислав Златинов в 42-ата минута. Това бе първа проверка за тима на Любослав Пенев, докато възпитаниците на Уорън Фийни вече се наложиха над третодивизионния Марек с 5:1.

Благоевградчани имаха преимущество през първата част и логично в нейния край успяха да стигнат до гол.

В 42-ата минута Преслав Йорданов изпрати топката в наказателното поле. След разбъркване тя попадна в краката на Владислав Златинов, който отправи шут, но изстрелът му срещна гредата. “Зелените” обаче не загубиха контрол над кълбото и веднага организираха нова атака. Станоев подаде по земя към Гощелиан надясно, който от своя страна върна хубаво към Златинов, а девятката на Пирин не сбърка и на празна врата – 1:0.

След почивката нямаше много положения за гол и резултатът остана непроменен.