Алберт Попов се завърна с гръм и трясък, даде фантастично време във Флахау, взе точки за СК

7 Dni Sport16.01.2021
алберт попов

Българският скиор Алберт Попов направи фурор на слалома, който се провежда във Флахау (Австрия).

Той кара стабилно в първият манш и завърши на 27-ма позиция с 2.09 секунди изостване от лидерското място.

Вторият манш, който стартира в 13:30 часа бе още по-добър. Нашето момче направи прекрасно спускане, като в момента, в който финишира той зае първата позиция и временно бе на стола на лидера.

В крайна сметка, след финиширането на всички участници във вторият манш, финалната му позиция е №15. По този начин Алберт направи един от 5-те най-добри си резултата в своята кариера.

Победител е Мани Фелер, това е първа негова победа в световната купа.