Етър най-после взе победа! Боруков герой за болярите в мач с 2 червени картона

славия_етър

Етър взе първа победа в първенството в 14-и кръг. „Болярите“ надделяха с 1:0 над Царско село във Велико Търново, а единственото попадение бе дело на Преслав Боруков. Срещата се запомни с два бързи червени картона в рамките на две минути. Получиха ги Свилен Щерев от домакините и Божидар Васев от тима на Царско село.

По програма двубоят трябваше да се състои вчера, но заради обилния снеговалеж бе изместен за днес.

Двубоят бе двуостър, като най-вече през първото полувреме изобилстваха положения и пред двете врати. Гостите удариха и греда при удар на Мертенс. Етър пък реализира в 11-ата минута, когато Свилен Щерев центира в наказателното поле, а Преслав Боруков засече с глава и реализира.

През второто полувреме темпото спадна, а двата тима завършиха мача с по 10 човека. Свилен Щерев бе изгонен за втори жълт картон, а след 120 секунди Божидар Васев събори откъсналия се Боруков и получи директен червен картон.

Етър вече има в актива си 7 точки, но продължава да бъде на дъното в класирането. Царско село е с 13 на 9-ата позиция.