Направилият шумна селекция отбор на Пирин (Благоевград) направи сериозна издънка. „Орлетата“ загубиха второ гостуване от новия сезон във втора лига.

Този път това се случи при визитата от петия кръг на втория отбор на Лудогорец. Момчетата на Уорън Фийни отстъпи с 2:3 на централния терен на „Гнездо на орли“, въпреки че до 14-ата минута имаха комфортна преднина след голове на Преслав Йорданов и Джон-Кристоф Аиня.

Попадения на Иван Йорданов в 27-ата минута, Димитър Митков в 59-ата минута и Владислав Найденов в 85-ата минута направиха обрат пълен.

Поражението може да се окаже фатално за Фийни, който беше критикуван от феновете на Пирин още при поражението с 0:2 в регионалното дерби срещу Септември (Симитли). Той се крепи на поста си, само защото обича да весели клубната шефка Ива Дацева, когато прекали с фестивални напитки.