0:1 на „Герена“! Царско село първи, Левски – предпоследен!

7 Dni Sport23.08.2020
левски - царско село

Левски продължи ужасяваща си серия на „Герена“ с 0:1 срещу Царско село и вече 8 мача тази година „сините“ нямат пълен успех у дома. За последно те спечелиха на „Георги Аспарухов“ на 8 декември миналата година.

„Селото“ пък е истински хит в шжампионата и след 3 кръга има 7 точки, 4:0 голова разлика и… първо място в класирането. Левски пък остава предпоследен със Славия със само една точица!

И срещу тима от Околовръстното на София Левски не показа никакъв облик, по-лошото е, че нямаше и кой знае какво желание за победа. Показателен е фактът, че единственият си точен удар във вратата на гостите отправиха чак в 75-ата минута!

В 89-ата минута пък бе голямата драма на сините. Тогава първо Даске удари страничната греда, а след това Живко Атанасов от един метър на празна врата направи същото, но със страничната.

Царско село изнесе пореден много силен тактически мач под ръководството на Любо Пенев и продължава сензационно без поражение в първенството.

Единственото попадение в мача падна в последните 30 секунди на първото полувреме. Фланговият бранител на Царско село – Ивайло Марков центрира от фланга, а балонната топка разкри сериозното неразбирателство между Тома Даске и Матео Стаматов. От всичко това се възползва Божидар Васев, който технично с глава насочи към незащитения от Михайлов ъгъл.