Ботев си върна Пловдив! Неделев си върна короната! Локо остана капо

7 Dni Sport09.08.2020
тодор неделев 2

Геният на Тодор Неделев и мъдростта на Ферарио Спасов върнаха Пловдив на Ботев!

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0 градското дерби след попадения на Неделев и Атанас Илиев.

Локомотив пък остана капо в мача, като почти не създаде положение.

Още в 9-ата минута падна първото попадение. Атанас Илиев запази топката след подаване от тъч на Маркиньос. Нападателят чукна към Неделев, който пое кълбото и с хубав удар матира Луков.

В 55-ата минута Умарбаев сбърка и Неделев изведе Илиев сам срещу Луков, но вратарят изби в корнер. От него обаче Тодор центрира перфектно, нападателят се извиси и с глава прати топката в далечния за Луков ъгъл.

От тук до края на мача почти нямаше нищо интересно, ако не броим множеството смени и картони.