Макенджиев и Дунав вгорчиха дебюта на Белия и отказаха Арда от битката за Топ 6

Арда

Разкъсваният от финансови проблеми отбор на Дунав зарадва феновете си при рестарта на шампионата! Русенци завършиха наравно 0:0 у дома срещу Арда (Кърджали). В герой за отбора на Дунав се превърна вратарят Благой Макенджиев, който спаси няколко чисти голови положения. В последните минути на срещата пък гол на Ахмед Осман от Арда бе отменен заради засада. Двубоят в Русе бе официален дебют за новия треньор на кърджалийци Николай Киров – Белия.

Арда започна по-активно срещата и логично създаде първото опасно положение. Иван Коконов центрира отдясно, а След последвалото разбъркване в наказателното поле топката бе изчистена напред. В 9-ата минута Спас Делев шутира опасно по земя, но Благой Макенджиев улови кълбото.

В 27-ата минута Емил Мартинов фаулира Радослав Василев. Ивайло Лазаров застана зад топката и стреля опасно към вратата на Арда, но коженото кълбо профуча покрай дясната странична греда.

Шест минути по-късно отборът на Арда бе близо до откриване на резултата. Светослав Ковачев намери Румен Руменов в наказателното поле, а той веднага пусна пас към Иван Коконов. Нападателят на гостите обаче стреля право в тялото на Благой Макенджиев. В 38-ата минута Михаил Милчев пробва шут от над 35 метра, но опитът му нямаше как да затрудни Николай Банков. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

В 58-ата минута Благой Макенджиев се намеси решително след удар на Радослав Василев от около три метра. Последва нов шут от малък ъгъл на Коконов, но бе крайно неточен. Любопитното е, че малко след това в игра се появи невъзстановеният от контузия Иван Караджов, който замени получилия травма Николай Банков.

В 66-ата минута Юлиян Ненов стреля изключително добре от пряк свободен удар, но Караджов успя да избие в ъглов удар. В 78-ата минута Стефан Христов засече центриране с глава от фаул, но опитът му не намери очертанията на вратата.

Пет минути преди края на срещата топката все пак попадна във вратата на Дунав, но главният рефер не засече попадението. Спас Делев центрира от фаул, резервата Ахмед Осман засече топката във вратата, но голът бе отменен заради засада. До края на срещата и двата отбора не успяха да сътворят чисто голово положение и логично си разделиха по една точка.