Берое и Камбуров вгорчиха неофициалния дебют на Белия начело на Арда

Локомотив Пловдив - Берое, Мартин Камбуров, Стивън Езе

Берое се наложи с минималното 1:0 срещу Арда Кърджали в контрола седмица преди рестарта на сезона в Първа лига. Единственият гол в срещата отбеляза Мартин Камбуров още през първото полувреме. Това бе неофициалният дебют на Николай Киров начело на Арда.

Новите попълнения на Берое Илиас Хасани, Радослав Апостолов и Джунейт Али се появиха в игра през второто полувреме. Те взеха участие и в първата контрола на старозагорци, която бе по-рано през седмицата срещу Етър.

За Арда през второто полувреме в игра се появиха новите попълнения на отбора Милен Желев и Лъчезар Котев, които Николай Киров ще може да използва през следващия сезон.

Берое поведе в резултата в 16-ата минута, когато Гай Макоута центрира в наказателното поле на Арда, където Мартин Камбуров надскочи Матеус Леони и с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Арда пропусна добра възможност да изравни резултата в 30-ата минута. След центриране от фаул в наказателното поле на Берое, Душан Перниш излезе и боксира топката, след това тя попадна в Александър Георгиев, който веднага се опита да намери опразнената врата, но ударът му не бе точен и излезе в аут.

Минута по-късно Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле на Арда, където Гай Макоута бе изпуснат, но остана под топката. След това Крум Стоянов отне топката и нахлу в наказателното поле на гостите, като излезе сам срещу Иван Караджов, но ударът му бе разочароващ в аут.

Иван Коконов отбеляза гол в 33-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, която бе маркирана на футболиста на Арда.

Берое направи нов много сериозен пропуск в 34-ата минута, когато Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Теди Мезаг стреля с глава, но Иван Караджов плонжира и изби.

Берое направи нов много сериозен пропуск в 44-ата минута, когато Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Алиун Фал стреля с глава, но Иван Караджов отново се намеси и спаси.

В 50-ата минута Ахмед Туба загуби топката от Ахмед Осман, който почти от центъра прехвърли Душан Перниш, а топката срещна левия стълб на вратата на Берое.

Ибрахима Конте създаде напрежение в наказателното поле на Арда в 78-ата минута. Той финтира Стоев и стреля от малък ъгъл, но встрани от левия стълб на вратата на Иван Караджов

Лъчезар Котев изведе Ерай Карадайъ в 82-ата минута сам срещу Генадий Ганев. Нападателят на Арда се опита да чукне топката покрай Ганев, но вратарят на Берое успя да се намеси и да избие. В 83-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Берое, Лъчезар Котев бе най-съобразителен и успя да стреля, но над напречната греда.

Берое пропусна много добра възможност да вкара втори гол в 86-ата минута, когато Карлос Охене подаде към Никола Маринов, но той не успя да се разбере със Зоран Йосипович и шансът за сторозагорци бе пропилян.

Арда можеше да изравни резултата в 88-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое последва удар с глава на Милен Стоев, но той не бе точен и топката излезе в аут.

Арда подновява сезона с гостуване на Дунав Русе на 6 юни, а Берое е домакин на Черно море на 7 юни.

Берое: 12. Душан Перниш (61′ – 33. Генадий Ганев) – 25. Георги Ангелов (61′ – 4. Илиас Хасани), 26. Теди Мезаг, 27. Ахмед Туба (61′ – Радослав Апостолов) – 20. Стив Фуртадо, 6. Александър Цветков (46′ – 22. Октавио Мантека), 10. Гай Макоута (61′ – 14. Никола Маринов), 73. Иван Минчев (61′ – 8. Карлос Охене), 7. Крум Стоянов (46′ – Джунейт Али) – 11. Алиун Фал (61′ – 21. Зоран Йосипович), 9. Мартин Камбуров (46′ – 70. Ибрахима Конте)

Арда: 1. Иван Караджов (46′ – 16. Николай Банков), 4. Милен Стоев, 25. Матеус Леони, 21. Мартин Костадинов (69’ – 3. Милен Желев), 22. Атанас Кръстев (46’ – 10. Ахмед Осман), 27. Емил Мартинов (79′ – 30. Красимир Илиев), 8. Румян Ховсепян (55’ – 5. Лъчезар Котев), 17. Иван Коконов (69’ – 15. Лукас Мартинс), 11. Александър Георгиев, 7. Спас Делев (79′ – 12. Димитър Атанасов), 99. Радослав Василев (63′ – 24. Ерай Карадайъ)