30.05. Тази дата е завинаги за Черно море (Снимки)

7 Dni Sport30.05.2020
23
24

Преди точно 5 години Купата на България излъчи един от най-инфарктните победители в турнира.

Черно море спечели след инфарктен мач срещу Левски на стадион „Лазур” в Бургас. „Моряците“ триумфираха с първа купа в своята история след  2:1 след продължения пред 17 000 зрители трибуни.

Момчетата на Никола Спасов сториха това с 10 човека, след изгонването на Стенио дос Сантос в 38-ата минута.

В редовното време двата отбора завършиха наравно 1:1, а победата за „Черно море” дойде малко преди края на второто продължение с гол на Матиас Курьор.

В редовното Антонио Аниете изведе Левски напред в 72-ата минута, а в добавеното време Бакари изравни.