Ботев Пд с първа грешна стъпка в контролите! Канарчетата не успяха да укротят Бистришките тигри

Ботев Пд - Дуде Ндонгала вкарва на Витоша в контрола

Ботев Пд направи първа грешна стъпка в контролите от предсезонната подготовка. Канарчетата завършиха 1:1 срещу Витоша Бистрица на базата в Коматево. Спарингът срещу Бистришките тигри е предпоследната проверка на жълто-черните преди старта на новия сезон. Преди това хората на Николай Киров записаха 5 поредни победи. Попадението на Ботев Пд заби Дуде Ндонгала в 6-ата мин. Той получи пас от Васил Шопов и матира стража на гостите с диагонален шут. Равенството фиксира бившето канарче Наско Милев в 26-ата мин.

ВИЖТЕ ТУК МНОГО СНИМКИ ОТ МАЧА, ЕДИН ОТ ФОТОСИТЕ Е ДОСТА ЛЮБОПИТЕН

Двата отбора си размениха по един гол още до средата на първата част. Дуде Ндонгала завърши точен шут добра комбинация на “канарчетата” още в 6-ата минута, а две по-късно Густаво Афонсо пропусна да удвои като от непосредствена близост стреля в напречната греда. Юношата на Ботев Наско Милев, който сега защитава цветовете на тима от Бистрица, изравни с хубав диагонален удар в 26-ата минута.Ндонгала от пряк свободен удар и Лъчезар Балтанов с глава пропуснаха да изведат Ботев отново напред преди почивката.

През втората част пловдивчани пропуснаха още няколко добри възможности и в крайна сметка двубоят завърши без победител, като това е и първо равенство за “жълто-черните” в летните проверки, в които тимът на Николай Киров бе безгрешен до момента.

Ботев: Иван Чворович, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Тодор Меделев, Дуде Ндонгала, Густаво Афонсо

(Мартин Димитров, Костадин Ничев, Радослав Апостолов, Стивън Петков, Станислав Шопов, Милко Георгиев, Благовест Данчев, Атанас Янков)