В Първа лига да се стягат за футболен маратон! Чакат ни 89 мача за 59 дни, ако първенството завърши в пълния си вид

Левски - Лудогорец,

Сезонът в Първа лига трябва да приключи до 3 август, разпореди УЕФА на специално заседание. По предварителни данни родното първенство трябва да се рестартира на 6 юни.

Ако приемем, че то ще се изиграе в пълния му вид, мачовете в елита и тези за Купата са общо 89. От 6 юни до 3 август са 59 дни. Има шест отбора, които ще изиграят повече двубои от останалите – по 15. Това са финалистите за Купата, двата тима, които ще се срещнат на баража за класиране за Лига Европа, и други два, които ще се изправят в директен сблъсък за оцеляване с тимове от Втора лига.

Според изчисленията отборите с 15 двубоя до края на сезона ще трябва да играят средно през 3,9 дни, за да приключат до 3 август.

Хипотетично Арда е единственият тим, който евентуално ще има 16 мача, защото има отложен двубой с Лудогорец и евентуално може да играе бараж за Лига Европа или оцеляване.

• До края на редовния сезон има два кръга – 14 мача.
• Двубоите в челната осмица през плейофите са 30.
• Срещите в двете групи на втората осмица през плейофите са общо 24.
• Плейофните срещи, определящи класирането от 7-о до 13-то място, тези за място в Лига Европа и баража за оцеляване, са общо 15.