Избягал от Ботев Пд с успешен дебют в Шампионската лига

Лазар Марин срещу Дунав

Бившият  защитник на Ботев Пд Лазар Марин игра цял мач при победата на грузинския Торпедо Кутаиси с 2:1 над гостуващия Шериф Тираспол в първа среща от първия кръг на квалификациите на Шампионската лига по футбол.

Молдовският първенец поведе в 14-ата минута с попадение на белгийския халф Зиги Бадибанга, но домакините стигнаха до обрат с голове на Гиорги Кимадзе в 24-ата минута на Гиорги Кухянидзе от дузпа след малко повече от час игра.

7DniSport.bg припомня, че Марин си тръгна от Ботев Пд, след като не поднови договора си с канарчетата. Той имаше примамлива оферта и от Арда Кърджали с предложение за заплата от 7000 лева. Лазар все пак имаше готовност и да остане на Коматево, но жълто-черните се засуетиха и се стигна до окончателната раздяла с него.