Голяма драма с Берое в Бистрица, но новите на Херо върнаха тима в Топ 6

7 Dni Sport23.02.2020

С голове на дошли тази зима попълнения Берое измъкна особено драматична победа при гостуването си на Витоша в Бистрица. Заралии победиха с 2:1 след попадения на Алуин Фал и Гоюс Макоута и се завърнаха в Топ 6.

Домакините обаче бяха тези, които започнаха сензационно мача. Още в 4-ата минута Георги Амзин получи страхотно центриране от левия фланг, извиси се над всички в наказателното поле и откри резултата в полза на Витоша.

След това Берое наложи превес и в 25-ата минута Фуртадо напредна и подаде на непокрития вляво в наказателното поле Алуин Фал, който хладнокръвно изравни резултата с десния крак.

През втората част Берое настъпи яко, особено в заключителната част и закономерно стигна до успеха.

В 90-ата минута Камбуров центрира от левия фланг, Конте отклони с гърди в наказателното поле към Макоута и той шутира изключително силно по посока вратата, вкарвайки за 2:1 в полза на гостите.