Два медала за България от Балканиадата в Турция

7 Dni Sport15.02.2020
митко ценов йоло николов

България вече има два медала от Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в Истанбул. Първо Йоло Николов спечели бронз на 3000 метра, а по-късно Митко Ценов се пребори за сребро на 1500 метра. Ценов водеше дълго време бягането, но в последната обиколка беше изпреварен от двама състезатели, а точно на финала успя да се пребори за среброто.

На 60 метра при жените Инна Ефтимова завърши шеста във финала със 7.46 секунди. Балканска шампионка стана представителката на Израел Диана Вайсман със 7.36 сек. В същата дисциплина при мъжете Петър Пеев постигна 6.92 секунди за третото място в своята серия и не стигна до финал.

Полина Тодорова спечели своята серия на 800 метра с 2:10.87 минути, а Лиляна Георгиева завърши втора тук с 2:12.17 минути. И двете българки обаче не успяха да намерят място в призовата тройка.

Кристина Борукова бяга 400 метра за 57.32 сек и също не влезе в тройката на Балканиадата.