Малката голяма Милена Тодорова с прекрасно представяне на Световното първенство

7 Dni Sport14.02.2020
Милена Тодорова

Спринтът на 7.5км. при дамите беше първото индивидуално състезание от Световното първенство по биатлон, което се провежда в Антхолц-Антерселва (Италия).

Милена Тодорова записа добър резултат в динамичната дисциплина. Младата ни биатлонистка от Троян завъртя само една наказателна обиколка в хода на надпреварата и завърши на 27-ма позиция в крайно класиране.

Още две българки взеха участие в състезанието. Даниела Кадева и Мария Здравкова сбъркаха по три пъти и се класираха съответно 81-ва и 85-та.

Златното отличие в надпреварата е за норвежката Марте Олсбу-Ройзеланд, която сбърка само веднъж при двете си посещения на рубежа.

Изненадващи са другите две момичета на подиума. Сюзън Дънкли повали всички 10 мишени на стрелбището и се пребори за второто място, а Луцие Хърватова от Чехия завоюва бронзовото отличие с една грешка в стрелбата.