Алберт Попов успя да се класира за втория манш във Франция

7 Dni Sport08.02.2020
алберт попов

Българският скиор Алберт Попов финишира на 22-ро място след първия манш на слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Шамони, Франция. Това ще му позволи да стартира и във втората част на състезанието по-късно днес.

Столичанинът допусна 2 грешки по време на карането си, но успя да ги навакса и да влезе в топ 30. Той завърши на 1.89 секунди зад лидера Даниел Юл от Швейцария.

На второ място след първия манш се нареди представителя на домакините Клеман Ноел, а трети остана Стефано Фрос от Италия.

Лидерът в класирането на дисциплината и генералното класиране за Световната купа Хенрик Кристоферсен допусна грешка и отпадна, докато Алекси Пинтуро се нареди четвърти.

Вторият манш в Шамони започва в 14:00 часа българско време.