Черно море тресна руснаци в контрола

Черно море - Берое

Черно море победи руския втородивизионен СКА-Хабаровск с 2:0 в контролна среща в Сиде (Турция).

Старши треньорът на варненци Илиан Илиев не можеше да разчита по различни причини на Иван Дичевски, Велислав Василев, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Родриго Енрике, Лъчезар Йорданов, но пусна в игра всички останали налични футболисти.

„Зелено-белите“ бяха по-активни и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на съперника през първото полувреме, като най-близо до гола преди почивката беше каращият проби Габриел Лейте, който засече от движение подаване отдясно в наказателното поле на Виктор Попов в 17-ата минута, но вратарят на руснаците показа страхотен рефлекс и спаси.

През втората част Илиан Илиев пусна доста променен състав, като единствените, който останаха на терена, бяха Габриел, Виктор Попов и Даниел Димов, а за последната четвърт от мача и те бяха заменени.

Черно море продължи да действа по-активно и през второто полувреме и заслужено поведе в резултата в 83-ата минута. Матиа Курьор пресече опит за подаване на вратаря на съперника и подаде към непокрития Денислав Ангелов, който от десетина метра прати топката в мрежата.

В последната минута ролите се размениха и Ангелов намери с пас по тревата в наказателното поле Курьор, който вкара за крайното 2:0.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Фахд Актау, Мехди Фенуш, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Габриел Лейте, Илиан Илиев, Исмаил Иса (Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Цветомир Панов, Йордан Радев, Патрик Андраде, Петър Вуцов, Жордао Кардозо, Матиа Курьор, Дани Кики, Денислав Ангелов)