Тарторите на Пирин поискаха от треньора да играят футбол, а не да бъркат бетон

пирин 2

Тежък разговор с треньора Уорън Фийни са имали част от тарторите на Пирин, научи 7DniSport.bg.

Футболистите са възмутени от начина, по който е играл тима при гостуването си в Пазарджик. Там гостите 45 минути ляха бетон и накрая в 94-ата минута допуснаха изравнителен гол.

„Ние сме играли в най-големите отбори на България и никога не сме се връщали в опълчение. А и Пирин е класа над останалите в групата, трябва да бие с по 3-4 гола разлика, а не да брани един“, категорични са били състезателите. Очаква се по тяхно настояване съставът да се държи доста по-агресивно в предстоящия домакински двубой с Янтра.

Припомняме, че ирландецът Фийни не е долюбван в Благоевград. Откакто пое Пирин, отборът няма два читави мача поред. Освен това емблематична стана любовта на треньора към фестивалните напитки.

Пирин излиза за първия си домакински мач от сезона във Втора лига в събота, от 20:00 часа срещу Янтра.

В тима няма нови проблеми с контузени футболисти. Извън строя от доста време е Мартин Динов, който продължава да лекува травма в областта на кръста.

Вратарят Франческо Руберто продължава да тренира отделно от групата.

Извън сметките остава полузащитникът Конър Хендерсън, който в мача срещу Хебър получи червен картон.