ЦСКА стъпи накриво преди завръщането си в Европа! Армейците не успяха да пречупят Царско село преди мача с ФК Рига

DSC_0979

ЦСКА не успя да победи Царско село в последната си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на треньора Нестор Ел Маестро направиха 1:1 с отбора от Втора лига няколко дни преди завръщането на червените в Европа. Непосредствено преди началото на мача ЦСКА представи 26 футболисти, сред които и петте нови попълнения – Данте Стипица, Жоржиньо, Бикел, Перейра и Борис Секулич.

Гостите от Царско село откриха рано-рано резултата чрез Георги Минчев, но в края на първото полувреме Тиаго Родгригес изравни. През втората част играчите на ЦСКА създадоха много опасни положения, но липсата на концентрация и шанс в завършващата фаза ги лиши по победа преди битката с ФК Рига в четвъртък.

Мачът на стадион „Българска армия“ започна изненадващи с гол на Царско село. В 5-ата минута Георги Минчев се възползва от пас на Манев и преодоля Витаутас Черниаускас за 0:1. Постепенно играчите на Нестор Ел Маестро намериха верния ритъм в играта си и започнаха да застрашават все по-сериозно вратата на Царете

Логично в 40-ата минута на мача резултатът бе изравнен. Тиаго Родригес се възползва от грешка на вратаря на Царско село Росен Андонов, който изпусна топката при центриране отдясно и вкара в празната врата. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултата 1:1.

В началото на второто полувреме Ел Маестро смени почти целия състав, като в игра останаха само голмайсторът Тиаго и Енрике Рафаел. Първата опасност за вторите 45 минути бе пред вратата на гостите. Новото попълнение Жоржиньо бе изведен очи в очи с Росен Андонов, но вратарят изби удара на халфа в корнер. Малко по-късно Жоржиньо направи идентичен пропуск, след като отново бе изведен зад защитата, но стражът на Царско село скъси добре ъгъла и спаси.

В 55-ата минута и Пламен Гълъбов бе близо до гол, но ударът му с глава премина на сантиметри над напречната греда. Пет минути по-късно активният Жоржиньо преодоля трима футболисти на гостите, но диагоналният му шут профуча покрай вратата.

ЦСКА продължи да натиска, но трудно създаваше чисти голови положения. Все пак в 82-ата минута Дюлгеров свали с глава към Жоржиньо, който достигна топката на аутлинията и му върна, но шутът на защитника срещна тялото на бранител на Царско село. До края на мача играчите на ЦСКА така и не съумяха да намерят верен път към вратата на гостите и логично срещата на „Армията“ завърши без победител.

Първият официален мач на ЦСКА за новия сезон е от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу ФК Рига. Двубоят ще се играе на стадион „Българска армия“ на 12 юли от 20:45 часа.

ЦСКА – Царско село 1:1
0:1 Георги Минчев (5)
1:1 Тиаго Родригес (40)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 25. Стивън Перейра, 5. Николай Бодуров, 27. Борис Секулич, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов, 1. Данте Стипица, 7. Жоржиньо, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

ЦАРСКО СЕЛО: Росен Андонов, Пламен Тенев, Галин Минков, Реян Даскалов, Георги Хашев, Владимир Семерджиев, Антонио Георгиев, Емануил Манев, Петър Тончев, Капитан Василев, Георги Минчев (през второто полувреме влизат: Илиян Йорданов, Тейнур Марем)