Юноша на Левски развинти Железничарите за 18-та победа на Царско село след гол в 38-та секунда (ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ)

Царско село - Локомотив София

Царско село записа победа №18 от началото на сезона в Първа лига. Играчите на Никола Спасов надвиха с 2:1 Локомотив (София) като домакин, въпреки че Железничарите поведоха още в 38-та секунда. Цветомир Вачев надбяга с лекота Веселин Минев и преодоля с прецизен удар Мартин Димитров за 1:0 в полза на „червено-черните“. Царско село се окопити само за няколко минути и младият Атанас Кабов поведе своите към обрата. Той центрира изключително точно за Антонио Георгиев в 16-та минута и халфът изравни с глава. Борислав Балджийски разтресе гредата малко по-късно със страхотен фалцов удар, а Александър Любенов се отчете със спасяване след изстрел на Кабов отблизо. Младият флангови футболист, който е под наем при Царете от Левски, донесе победата на своите с красив удар в 50-та минута.

Царско село вече има 55 точки след 20 кръга, в които записа 18 победи, 1 равенство и 1 загуба. Локо (София) остава на 8-о място с 25 точки.

Царско село – Локомотив (София) 2:1