Луд мач беляза завръщането на Славия в „Овча купел“! Кирилов вдъхнови белите за велик обрат срещу Черно море

Славия Черно море 12 радост

Славия се завърна с гръмка победа на своя стадион в „Овча купел”. Белите победиха Черно море с 3:2 след страхотен обрат. Славия откри резултата още в 9-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но до почивката моряците обърнаха резултата след попадения на Цветомир Панов и Дани Кики. Чак в 86-ата минута Славия изравни чрез Радослав Кирилов, а в добавеното време отново той донесе така ценната победа за белите.

Славия откри резултата още в 9-ата минута при първата си по-опасна атака. Стефан Ашковски бе изведен зад отбраната на гостите, но техничният му удар бе отразен от Китанов. При последвалото меле в пеналта най-съобразителен бе Цветелин Чунчуков, който от близко разстояние успя да насочи коженото кълбо в мрежата.

В 21-ата минута Стефан Ашковски бе много близо до това да увеличи преднината на „белите”. Крилото на Славия надскочи Кононго и стреля с глава, но на сантиметри над напречния стълб. Още не бе изминал и половин час игра, когато проблемите за Илиан Илиев станаха още по-сериозни. Освен, че имаха гол пасив, „моряците” трябваше да извършат и принудителна смяна, след като Жоржиньо получи травма и трябваше да отстъпи мястото си на Мартин Минчев.

Промяната обаче не разстрои играта на гостите, дори напротив. Само пет минути след смяната, Черно море успя да изравни резултата след красив гол на Цветомир Панов.  Минута преди почивката възпитаниците на Илиан Илиев успяха да осъществят пълен обрат на резултата. След безобразна грешка на Ранди Онуоха в центъра на терена, Георги Илеив открадна топката и напредна абсолютно само срещу вратаря на „белите” Георги Георгиев. Капитанът на Черно море стигна до наказателното поле и когато всички очакваха той да стреля, опитният халф пусна топката към Дани Кики отляво, който на празна врата реализира за 2:1 в полза на „моряците”.

ВИЖТЕ ТУК СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ В „ОВЧА КУПЕЛ“

Играчите на Славия, и по-специално Радослав Кирилов, се развихриха в заключителната част на мача. Завърналият се от Италия нападател блесна с два гола в края, донасяйки победата на „белите“ с 3:2. Кирилов първо изравни със страхотно попадение от дистанция в 81-ата минута, а във втората минута на добавеното време вкара победния гол.

След успеха Славия събра 27 точки и е на деветото място във временното класиране. Черно море, който преди дни победи ЦСКА с 2:0, има 34 точки. Тимът на Илиан Илиев е на шестата позиция към момента.

СЛАВИЯ – ЧЕРНО МОРЕ 3:2
1:0 Цветелин Чунчуков (9)
1:1 Цветомир Панов (33)
1:2 Дани Кики  (44)
2:2 Радослав Кирилов (81)
3:2 Радослав Кирилов (90+2)

Славия: 13 Георги Георгиев, 27 Ранди Онуоха (23 Владислав Узунов), 15 Александър Станисавлевич , 38 Милен Гамаков, 19 Димитър Велковски, 11 Радослав Кирилов, 8 Славчо Шоколаров, 10 Янис Карабельов, 37 Стефан Ашковски, 14 Дарко Тасевски, 9 Цветелин Чунчуков

Черно море: 36 Георги Китанов, 2 Цветомир Панов, 33 Мирослав Енчев, 4 Виктор Генев, 41 Юго Жан-Паскал Кононго, 38 Аристоте Ндонгала, 21 Георги Русев, 7 Патрик Андраде, 99 Дани Кики, 11 Жоржниьо (90 Мартин Минчев), 10 Радослав Василев