Пловдивчанинът обявен за един от най-добрите в света няма спирка! Качи английския си отбор на върха в лигата

1

Българският юношески национал Ияд Хамуд отново изригна в отбора до 18 години на Шефилд Уензди, след като реализира хеттрик срещу Бърнли, а тимът му спечели с 4:1. С този хеттрик роденият през 2001-а година пловдивчанин има вече 10 гола в 11 мача за тима си.

Още в 9-ата минута Хамуд откри резултата с чудесен идеален пробив. До почивката кукумявките удариха една греда, а веднага след началото на второто полувреме гостите от Бърнли останаха с човек по-малко на терена заради червен картон. Домакините имаха сериозно преимущество в играта и удвоиха преднината си в 65-ата минута, когато Ияд Хамуд нахлу в наказателното поле след чудесна работа и асистенция на Чарлс Хагън.

В 73-ата минута Хамуд оформи хеттрика си, след като беше най-съобразителен при удар на Хагън и добавка. Българският талант игра до 81-ата минута, след което беше заменен. Айзък Райс вкара четвъртия гол за юношите до 18 години на Шефилд Уензди, които вече излязоха начело в класирането на Северната секция на ПДЛ-лигата.

През миналия месец Ияд Хамуд попадна в класацията на вестник „Гардиън“ за най-добрите млади таланти в целия свят и представянията му от началото на сезона няма как да не са в подкрепа на подобно твърдения.