Ето я драмата на 1/8-финалите! Септември съкруши Локо Сф след две дузпи за 5 минути!

Локомотив София Септември София Купа България (19)

Първият наистина драматичен мач от 1/8-финалите за Купата на България се изигра на столичния стадион „Локомотив“ в квартал „Надежда“. „Червено-черните“ домакини отстъпиха на Септември с 2:3, въпреки че до 52-та минута водеха с 1:0. С два гола от дузпи на Мирослав Будинов и Борис Галчев за 5 минути резултатът стана 2:1. Той обаче издържа само 10 минути, защото в 67-та Марио Петков направи 2:2. 7 минути преди края играещият едва втори мач след тежката си контузия Стилиян Николов донесе победата на елитния тим с 3:2.

Локомотив (София) – Септември (София) 2:3
1:0 Даниел Васев (2′)
1:1 Мирослав Будинов (53′ д.)
1:2 Борис Галчев (61′ д.)
2:2 Марио Петков (69′)
2:3 Стилиян Николов (84′)

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 21. Христо Контохристос, 23. Емил Виячки, 6. Георгиос Бузукис, 3. Марио Петков, 16. Иван Калайджийски, 25. Зоран Швоня, 94. Даниел Васев, 77. Мартин Станкев, 11. Владислав Романов, 9. Костадин Хазуров
Ст. треньор: Ангел Колев

Септември (София): 1. Валентин Галев, 24. Александър Георгиев, 15. Васил Добрев, 5. Дарко Глишич, 16. Стилиян Николов, 25. Иван Стоянов, 23. Серхио Веласкез, 13. Здравко Димитров, 8. Борис Галчев, 7. Георги Русев, 9. Мирослав Будинов