Безапелационен Берое прегази косовари на старта на Балканската лига

1

Берое стартира с убедителна победа участието си в новия сезон на Балканската лига. Старозагорци се наложиха със 107:77 при гостуването си на Башкими в Косово.

Българският тим бе неудържим в атака, и въпреки че през първото полувреме позволи на домакините да се държат в мача, през второто не остави никакъв шанс на състава от Призрен. Всички 11 баскетболисти на старозагорци изиграха своята роля в срещата и записаха поне по десетина минути.

Серия от 26:0 в края на първото и началото на второто полувреме реши всичко в мача в полза на „зелените“.

Далин Бачински завърши с 21 точки и 11 борби, като игра само 18 минути. 21 плюс седем откраднати топки регистрира Конър Франкамп, 21 вкара и Джеймс Уайт.