Победната серия на Евтимова в Израел приключи

7 Dni Sport11.10.2018
Диа Евтимова

Диа Евтимова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Ашкелон (Израел) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под № 2 Евтимова загуби от седмата в схемата представителка на домакините Мая Тахан с 2:6, 5:7 за 94 минути. Във втория сет българката успя да изравни от 2:5 до 5:5, но в 11-ия гейм загуби подаването си и израелката при свой сервис затвори мача. Евтимова заработи 2 точки за световната ранглиста. Преди този мач Диа записа седем поредни победи в Израел. Предната седмица Евтимова спечели титлата в Херцлия с пет победи без нито един загубен сет.