„Червен“ талант разтресе и без това потъващите Авиатори! 1948 помаха за сбогом на мечтата „Първа лига“ в мач с четирима изгонени

1

Царско село изпусна да победи ЦСКА 1948 в дербито на 10-ия кръг във Втора лига. Лидерите в класирането изоставаха на почивката с 0:1 след попадение на Андон Гущеров от дузпа, но в началото на втората част преотстъпеният от елитният ЦСКА на Царете талант Георги Минчев изравни и продължи кризата при Авиаторите.

Двубоят на „Васил Левски“ протече при поделено надмощие през двете полувремена, а в срещата бяха показани общо четири червени картона. От състава на Авиаторите бяха изгонени капитанът Евгени Зюмбулев и резервният вратар Емил Михайлов. В продължението на срещата наставникът на Царско село Никола Спасов бе пратен на трибуните, а секунди по-късно и Пламен Тенев бе изгонен след груб фаул срещу Диян Димов.

Точката прати Царете на 5 точки пред втория Монтана – 25 срещу 20, а ЦСКА 1948 има 17, с колкото са и Арда и Поморие, като трите тима вече много трудно могат да се преборят за първото място, което праща директно в Първа лига.

ЦСКА 1948 – ЦАРСКО СЕЛО 1:1