Васко Младенов е на финал в Тунис

7 Dni Sport21.09.2018
Димитър Кузманов, Васко Младенов, София Оупън

Васко Младенов се класира за финалната среща на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Днес поставените под №1 Младенов и Анис Горбел от Тунис постигнаха две победи. На четвъртфиналите те се наложиха над участващите с „уайлд кард“ Брайън Бенчич (Швейцария) и Стефан Палоси (Румъния) с 6:1, 6:2. В спор за място на финал Младенов и Горбел победиха с 6:3, 5:7, 10-4 третите в схемата Моез Ешарги (Тунис) и Алекси Клегу (Бенин).

Васко Младенов има 15 титли в кариерата си при дуетите в състезания на ITF. През този сезон той спечели и трите си трофея в тандем с Горбел.

На сингъл Младенов отпадна на четвъртфиналите. Васко претърпя поражение от германеца Кай Веенелт с 2:6, 0:6 за 50 минути, след като загуби последните осем гейма в мача. Българинът заработи 2 точки за световната ранглиста.