Ивайло Симеонов и Соня Илиева триумфираха на Държавен турнир до 12 г. във Варна (Снимки)

7 Dni Sport17.09.2018
1

Ивайло Симеонов ТК „Кристи“, гр.Дряново и Соня Илиева ТК „Черно море Елит“, гр.Варна спечелиха титлите на Държавен турнир по тенис с гостоприемство за момчета и момичета до 12 г. във Варна.

Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Черно море Елит“. В състезанието взеха участие 47 момчета и 31 момичета.

При момчетата Ивайло Симеонов ТК „Кристи“, гр.Дряново победи във финала Никола Сийчанов ТК „Кристи“, гр.Дряново с 6:0, 1:6, 6:2. На трето място се класираха Никола Маринов ТК „Испано“, гр.Варна и Робен Гавани ТК „Свиленград“.

При момичетата титлата спечели Соня Илиева ТК „Черно море Елит „, гр.Варна след победа на финала с 6:3, 6:0 над Анджелина Караминкова ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора. На трето място при момичетата се класираха Естела Иванова ТК „Черно море Елит“, гр.Варна и Ема Томова ТК „Про спорт“, гр.София.

В турнира на двойки при момчетата Калоян Георгиев ТК „Супер Спорт“, гр.Варна и Робен Гавани ТК „Свиленград“ спечелиха оспорваната и драматична финална среща с 1:6, 6:4, 10-8 срещу Никола Сийчанов ТК „Кристи“, гр.Дряново и Никола Маринов ТК „Испано“, гр.Варна.

На двойки при момичетата Десислава Меразчиева ТК „Роза“, гр.Казанлък и Габриела Георгиева ТК „Асеновград“ се наложиха във финала над Андреа Иванова ТК „Славия Бомел 9“, гр.София и Златина Ангелова ТК „Испано“, гр.Варна с 6:4, 5:7, 10-5.