Таланти на Левски спечелиха турнир, Божинов ги награди

28_1

Левски спечели детския футболен турнир за Купа „Софийска вода“, който приключи днес на спортен комплекс „Спортна София“ в Борисовата градина.

Надпреварата се проведе за 18-и пореденн път и бе за деца, родени през 2007 година. Състезанието е част от националната програма „Децата и футболът“, като организатори са Асоциацията на българските футболисти, Българският футболен съюз и Столична Община.

Турнирът премина под патронажа на кмета на София Йорданка Фандъкова.

На финала Левски победи Левски-Раковски с 5:0. Третото място заслужи ЦСКА след успех с 3:2 в малкия финал срещу Септември.

В спора за петото място ФК „Победа 2013“ надигра ФК „Интернасионал“ с 2:1. Седмата позиция в крайното класиране зае тимът на ФК „Обеля“, а ФК „Люлин“ остана на 8-мо място.

Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор „Софийска вода” АД. Много емоционален за децата бе моментът на награждаването, когато се включиха бившите национали Валери Божинов и Станислав Ангелов – Пелето. Както е известно, Божинов вчера дебютира с гол за Ботев (Враца) – при равенството 1:1 с Витоша (Бистрица).

Бяха раздадени следните индивидуални награди:
най-добър вратар: Станислав Танев (ЦСКА)
най-добър защитник: Димитър Димитров („Левски Раковски“)
най-добър полузащитник: Алекс Гаджев („Интернасионал“)
най-добър нападател: Дони Зоров („Септември“)
голмайстор: Марто Бойчев („Левски“) с 5 гола
най-техничен състезател: Адриан Занев („Победа 2013“)
най-полезен състезател: Виторио Стоянов („Люлин“)
най-добър състезател на турнира: Алекс Говедарски („Левски“)
най-добър треньор: Манол Занев („Левски“)

Награда за най-голям принос към турнира бе връчена на спонсора „Софийска вода“.

Сред официалните гости, които участваха в награждаването на младите футболисти, бяха зам.-министърът на спорта Стоян Андонов, Петьо Велев – директор в „Софийска вода“, Владимир Гълъбов – мениджър комуникации в „Софийска вода“ и генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.